Dlaczego warto wybrać Ekonomik?

O powody, dla których warto wybrać gnieźnieński "EKONOMIK" warto zapytać pracujących w nim nauczycieli; warto też zasięgnąć opinii uczniów, starszych kolegów i koleżanek. Jedni i drudzy chwalą sobie panującą w szkole atmosferę, specjalizacje, system nauczania języków obcych w podziale na grupy, ogromny wybór zajęć pozalekcyjnych, uczniowską wymianę międzynarodową, przyszłościowe kierunki kształcenia.

Nasza szkoła to:

Nasza kadra nauczycielska cechuje się długim stażem kształcenia dydaktyczno-wychowawczego. Zapewnia to świetne przygotowanie do egzaminów zewnętrznych (matura, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe). Długi staż nie oznacza monotematyczny schemat nauczania, wręcz przeciwnie rozwijamy swoje metody nauczania na bieżąco.

Podmiotowość wyrażającą się w indywidualnym podejściu do pracy, zarówno z uczniem słabym jak i uzdolnionym. Nauczyciele i wychowawcy wyczuleni są na rozwiązywanie problemów powstających w toku nauki.

Nabywanie umiejętności praktycznych jest możliwe dzięki ścisłej współpracy z firmami znajdującymi się na terenie Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Uczniowie wszystkich klas technikum w trakcie cyklu kształcenia mają miesięczne lub dłuższe praktyki zawodowe w firmach związanych z konkretnym kierunkiem.

Wśród firm, z którymi od lat współpracujemy, można wymienić: “PHUP Sklep Polski”, “Altom”, Grupa Wędzikowski, PSS „Społem”,  „UMO”, Copypoint, „K2 Ogrody” i wiele innych oraz instytucje takie jak: Urząd Skarbowy, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Pracy itp. Wszystkie te jednostki gwarantują naukę zawodu na bardzo wysokim poziomie.

Największym osiągnięciem Ekonomika są wysokie wyniki, które uczniowie uzyskują na egzaminach zewnętrznych (matura, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe). Dowodem są wyróżnienia, które szkoła zdobyła w ogólnopolskich konkursach:

  • Srebrna Tarcza 2019 – Srebrna szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (15. miejsce w Wielkopolsce),
  • Odznaka honorowa “Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” – 27.09.2017,
  • Brązowa Tarcza 2017 – Brązowa szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (16. miejsce w Wielkopolsce),
  • Brązowa Tarcza 2018 – Brązowa szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (26. miejsce w Wielkopolsce).

Wśród firm, z którymi od lat współpracujemy, można wymienić: “PHUP Sklep Polski”, “Altom”, Grupa Wędzikowski, PSS „Społem”,  „UMO”, Copypoint, „K2 Ogrody” i wiele innych oraz instytucje takie jak: Urząd Skarbowy, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Pracy itp. Wszystkie te jednostki gwarantują naukę zawodu na bardzo wysokim poziomie.

Poza kształceniem szkoła dba także o rozwój zainteresowań uczniów. Sprzyjają temu: chór szkolny (działający pod opieką nauczycieli z wykształceniem muzycznym), Szkolny Klub Sportowy (piłka nożna, piłka siatkowa, aerobik i inne formy taneczne), Koło PTTK, Szkolny Klub Przedsiębiorczości. Uczniowie Ekonomika angażują się także w akcje charytatywne poprzez m.in Szkolne Koło Caritas, Psi Patrol Ekonomika, pomoc przy organizacji biegów masowych w Gnieźnie.

Dostępne są również zajęcia pozalekcyjne takie jak:

  • e-sport,
  • zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności w nauce,
  • zajęcia przygotowujące do egzaminów zewnętrznych (matura, egzamin zawodowy),
  • kursy obsługi kas fiskalnych.

W przeszłości szkoła współpracowała ściśle ze szkołami z Niemiec i Czech. Obecnie przygotowujemy się do wymiany międzynarodowej w ramach projektu Erasmus.

Nasza szkoła z roku na rok coraz bardziej się rozwija również w sprawach ulepszania wyposażenia  pracowni zawodowych. W naszej szkole znajdziesz wszystko co potrzebne  do poszerzania swoich umiejętności w wybranym kierunku kształcenia.

Nasza szkoła czynnie uczestniczy w rozmaitych konkursach, olimpiadach przedmiotowych i zawodowych. Każdy znajdzie dla siebie dziedzinę, którą będzie mógł podążać i rozwijać w niej rywalizując przy tym z najlepszymi w danym nurcie.

Ekonomik słynie ze swojej kadry siatkarskiej, która dumnie reprezentuję szkołę w zawodach międzyszkolnych oraz na wyższych szczeblach. Nie ograniczamy się jednak na siatkówce, znajdziesz u nas wiele dyscyplin w których będziesz mógł brać udział m.in.: piłka nożna, koszykówka, biegi. 

Szkoła mieści się w centrum miasta i posiada bardzo dobrą lokalizację. Jesteśmy placówką położoną najbliżej dworca PKP i PKS. Blisko znajdują się również przystanki MPK. Dojazd jest łatwy zarówno dla osób spoza Gniezna, jak i tych, którzy po mieście poruszają się komunikacją miejską.

Dla osób zmotoryzowanych po przeciwnej stronie ulicy znajduje się duży, bezpłatny parking miejski.

Skip to content