Msza święta

W gnieźnieńskiej katedrze o godzinie 10 odbyła się się msza święta odprawiana pod przewodnictwem Prymasa Wojciecha Polaka.

Poświęcenie nowego sztandaru

Podczas mszy został poświęcony nowy sztandar Zespołu Szkół Ekonomicznych. Pod tym sztandarem uczniowie Ekonomika będą zdobywać wiedzę i doświadczenie.

Pamiątkowe zdjęcie

Za zakończeniu uroczystości w kościele, wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie.

Uroczystości w murach szkoły

Ciąg dalszy uroczystości odbywał się w murach Ekonomika. Aula wypełniona była zaproszonymi gośćmi, którzy przyszli by wspólnie świętować jubileusz 120-lecia naszej szkoły.

Przekazanie sztandaru

Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Była to bardzo podniosła chwila zarówno dla uczniów (reprezentowanych przez poczet sztandarowy i przedstawicieli), jak i dla Dyrektora Łukasza Mucioka.

Część artystyczna

Montaż słowno-muzyczny uzupełniony prezentacją przedstawił w skrócie historię Ekonomika.
Więcej można wyczytać z książki pani Anny Kowszewicz i pani Beaty Kozłowskiej „Zatrzymane w kadrze. 120 lat Ekonomika”. Dodatkowe informacje znajdują się na specjalnej stronie.

Zakończenie uroczystości

Po zakończeniu uroczystości goście mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń w których dostępne są m.in. ekspozycja związana ze szkołą odzieżową, sala patrona, wystawa poświęcona historii szkoły, czy doświadczenia fizyczne.

Media

Uroczystości związane ze 120-leciem Ekonomika za nami. Z pewnością często będziemy wracać myślami do tego wydarzenia. Relacje z uroczystości zostały również przedstawione w mediach lokalnych. Dziękujemy za zainteresowanie naszym świętem i wzięcie w nim udziału. Poniżej przedstawiamy linki:
Skip to content