"Zatrzymane w kadrze - 120 lat Ekonomika"

"Zatrzymane w kadrze-120 lat Ekonomika"

Anna Kowszewicz
Beata Kozłowska

Opis

Już półtora roku wcześniej zapadła decyzja o spisaniu dziejów szkoły w formie książki – od jej powstania, do czasów obecnych. Zadania podjęły się nauczycielki historii – Anna Kowszewicz i Beata Kozłowska (która zmarła w trakcie tworzenia wydawnictwa). 

W książe znajdziemy wiele tajemnic, które udało się ostatnimi czasy rozwikłać, dotyczących historii szkoły – ludzi i budynku. Bardzo wiele dowiedzieliśmy się z wcześniej nieznanych projektów szkolnych, do czego służą niektóre, tak naprawdę zapomniane pomieszczenia. Dowiedzieliśmy się, że układ klas został zupełnie zmieniony, a wejścia do szkoły były zupełnie gdzieś indziej.

Anna Kowszewicz

Nasza kadra nauczycielska przygotowała książkę na temat historii szkoły, w której znajduje się bogaty materiał zdjęciowy. Tłumaczeń źródeł z języka niemieckiego dokonała Justyna Pinkowska, a okładkę zaprojektował Robert Bazułka. Korekta została przygotowana przez Annę Kowszewicz i Joannę Arndt.  Książkę sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika.

Dla mnie najbardziej zaskakujący był fakt istnienia fragmentu wiersza, który dawny dyrektor szkoły umieścił na korytarzu. Mowa o utworze pt. „Pieśń o dzwonie” Friedricha Schillera, który mówi o ważności pracy dla dorosłych ludzi.

Anna Kowszewicz

Jak nabyć?

Koszt wytworzenia jednej sztuki wynosi ok. 20 zł, stąd cenę ustalamy „co łaska” nie mniej niż 20 zł – będzie można w sekretariacie wrzucić do puszki na Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika, które jest jej wydawcą. Za uzbierane pieniądze możliwy będzie dodruk, stąd prośba o wsparcie wszystkich zainteresowanych. Puszka nie wydaje reszty, więc datki mogą być oczywiście dużo bardziej szczere.  Naszą publikację można będzie nabyć również na spotkaniach promujących książkę (więcej informacji na Facebooku naszej szkoły). Już niedługo będzie ona też dostępna w bibliotekach w Gnieźnie. Uzyskane pieniądze są cegiełką na Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika.

Informacje o książce:

Rok wydania

2021

Ilość stron

175

Typ okładki

Miękka

Finansowanie:

Wydawca

Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika

Współfinansowanie

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Skip to content