Młodzi mieszkańcy mają wiele talentów, które niekiedy zostają niedocenione. W naszym mieście jest jednak wiele inicjatyw, które pozwalają ten talent odkryć i pokazać szerszej publiczności.

Jednym z takich miejsc jest Klub Atelier mieszczący się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych. To tam od kilku lat odbywają się wystawy i pokazy, które mają na celu ukazanie talentów uczniów (i nie tylko) gnieźnieńskiego “Ekonomika”. 

Kolejna bohaterką cyklu spotkań w Klubie Atelier była Zuzanna Walczak – uczennica pierwszej klasy technikum logistycznego. Jak mówiła sztuką interesuje się od dzieciństwa, a efektem tej długiej pracy nad szlifowaniem plastycznego talentu są niezwykle realistyczne prace zwierząt i ludzi wykonane przede wszystkim pastelami, ołówkami i kredkami. Głównym tematem jej dzieł są konie, które także są jej miłością. Od lat uczęszcza do szkółki jeździeckiej, a w swoich pracach stara się uchwycić dzikie piękno tych zwierząt. – Od małego jeżdżę konno, zawsze kochałam te zwierzęta i tę miłość i ich piękno chciałam komuś pokazać. W swoich pracach chcę malować jak najwięcej szczegółów, bo to właśnie one budują rysunek. Normalni obserwatorzy tacy, którzy nie rysują, tego nie dostrzegają. To te szczegóły pokazują to dzikie piękno – mówiła Zuzanna Walczak.

Kategorie: Media o nas

Skip to content